Druk wielkoformatowy

ZASTOSOWANIE DRUKU WIELKOFORMATOWEGO

druk wielkoformatowy

Drukowanie wielkoformatowe możliwe jest tylko w wybranych drukarniach, które mają do tego odpowiedni sprzęt.

Druki wielkoformatowe wykonywane na takich maszynach są bardzo wysokiej jakości i są one niezwykle trwałe. Do tego stosowane są najwyższej klasy atramenty, które są odporne na warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Drukowanie wielkoformatowe dotyczy reklam, billboardów, roll-up’ów, plakatów oraz bannerów. Takie druki wielkoformatowe są bardzo widoczne, dzięki czemu docierają do szerokiego grona odbiorców. Drukowanie wielkoformatowe może być wykonywane na foliach samoprzylepnych, papierach fotograficznych, banerach oraz na specjalnych siatkach. Bardzo popularnie naklejki wykonywane są na różnego rodzaju foliach. Folia monomeryczna to jeden z najpopularniejszych materiałów do tworzenia naklejek wielkoformatowych.

Przy okazji takich wielkoformatowych druków można też wykonać sobie dodatkową obróbkę, do której zalicza się na przykład foliowanie, naklejanie na płyty PCV czy też wyklejanie reklam na samochodach. Druk wielkoformatowy najczęściej wykorzystywany jest do promowania jakiegoś obiektu lub jakiejś rzeczy. Takie druki wieszane są często na budynkach, słupach lub innych tym podobnych obiektach.